Poznaj najnowszą serię osprzętu gniazdek i włączników Ospel Szafir. 

Ospel Szafir aranżacja łączniki pojedynczy biały z podświetleniem

Czy zdarzyło Ci się, że musisz wymienić gniazdko lub kontakt w domu? Większość z nas podchodzi do takiego zadania przynajmniej z niepewnością. Koniec końców, nie robimy tego codziennie. Sięgamy wówczas do filmików instruktażowych lub dzwonimy po elektryka.

Nasi klienci często dzielili się z nami swoimi obawami przy montażu osprzętu. Czy uda im się bezpiecznie zamontować włącznik? Czy równo przykręcę gniazdko? I w końcu, czy efekt będzie estetyczny?

W odpowiedzi na takie i podobne obawy opracowaliśmy serię Szafir - innowacyjny osprzęt elektryczny, usprawniający i przyspieszający prace instalacyjne. Co więcej, Szafir to włączniki i gniazdka w nowoczesnej oprawie i kolorystyce, subtelnie wpasowującej się do wnętrz mieszkalnych, sklepowych, biurowych i restauracyjnych. Jednym słowem - piękno i ergonomia zamknięte w unikalnym rozwiązaniu marki OSPEL.

Serię Szafir docenią nie tylko profesjonaliści

Seria Ospel Szafir jest wynikiem przemyślanego i innowacyjnego podejścia do montażu osprzętu elektrycznego. Pierwszą rzeczą, jaką dostrzegą nie tylko zawodowcy jest to, że produkt ten oferuje bardzo dużo miejsca na ułożenie przewodów. Ale to jedynie przedsmak tego, co kryje seria Szafir.  

Najistotniejszą innowacją wprowadzoną w serii Szafir jest z całą pewnością zastosowanie mostka z tworzywa. Mostek posiada na swym obwodzie zaczepy, zapewniające idealne wzajemne ułożenie gniazdek i włączników podczas ich instalacji w zestawach wielokrotnych. Pozycjonowanie kontaktów nigdy jeszcze nie było tak proste.

Kolejnym atutem jest zupełnie nowa konstrukcja osprzętu. W serii Szafir budowa łączników, gniazd wtyczkowych pojedynczych oraz gniazd specjalistycznych umożliwia ich przykręcenie do puszki instalacyjnej bez uprzedniego demontażu pokryw zewnętrznych. Natomiast montaż samej ramki odbywa się za pomocą precyzyjnych multi-zaczepów. Innymi słowy, to montaż „na klik”. Takie rozwiązanie redukuje czas i ułatwia cały proces instalacji osprzętu.

Na koniec jeszcze dwie nowości, które ucieszą każdego, kto ma do czynienia z montażem gniazdek. Prostopadłe wprowadzenie przewodów do zacisków eliminuje możliwość ich wysunięcia się podczas przykręcania produktu do puszki instalacyjnej. Natomiast osłonięcie ostrych krawędzi pazurków montażowych zapobiega kaleczeniu dłoni podczas mocowania produktów w puszkach. Te drobne rozwiązania zapewne podniosą komfort pracy niejednego elektryka.

Koniec ze zdejmowaniem gniazdek przy remoncie

Znacie ten moment, gdy przy malowaniu pokoju przychodzi czas na odkręcanie gniazdek? Jakże niewygodnie dociera się z farbą do tych wszystkich kłopotliwych miejsc wokół włączników. Tak, tak – nikt tego nie lubi. My też nie. Dlatego w serii Szafir zaproponowaliśmy innowacyjną metodę mocowania ramek zewnętrznych. Co oznacza to w praktyce? Otóż podczas renowacji np. do malowania lub tapetowania, nie trzeba już demontować pokryw zewnętrznych. Wystarczy po prostu zdjąć ramkę. Co więcej ta nowoczesna metoda mocowania ramek umożliwia wymianę gniazdka lub włącznika w zestawie bez konieczności demontażu pozostałych.

Ospel Szafir aranżacja łączniki pojedynczy szary mat z podświetleniem

Co jeszcze wyróżnia serię Szafir?

Gniazdka i włączniki serii Szafir stawiają na kompaktowość i nowoczesność. Niewielka wysokość produktów powoduje, iż osprzęt estetycznie przylega do ściany i optymalnie prezentuje się w każdym wnętrzu. W praktyce oznacza to, iż płaski kształt pokryw zewnętrznych w wyraźny sposób poprawia estetykę eksponowanych włączników. Szczególnie tam, gdzie zależy nam na efekcie jednolitej i gładkiej powierzchni.

Sekretem tego rozwiązania jest elastyczna ramka maskująca. Wyposażona w multi-zaczepy, delikatnie maskuje nierówności ściany i pozwala na idealne przyleganie do krzywizny muru.

Kolorystyka serii Szafir

Nie ukrywamy, że design i kolorystyka produktów OSPEL jest dla nas niemniej ważna niż udogodnienia techniczne. W serii Szafir proponujemy cztery warianty kolorystyczne: ponadczasową biel, nowoczesne srebro, szary mat i czarny metalik. Ramki do serii Szafir są ramkami uniwersalnymi umożliwiającymi montaż produktów, zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej.  Ramki dostępne są w wersjach od pojedynczej do pięciokrotnej. Włączniki serii Szafir posiadają również delikatne podświetlenie ledowe w kolorze białym i szafirowym.

W gniazdach specjalistycznych dodaliśmy także zgrabne pola opisowe, dzięki którym można teraz bez przeszkód opisać sygnałowe tory tele-informacyjne. Koniec z nieestetycznymi naklejkami, które tak łatwo odpadają od gniazdek. 

Jesteśmy dumni z serii Szafir i mamy nadzieję, że i Państwu przypadnie ona do gustu. Szanujemy Wasz czas. Dlatego wszystkie rozwiązania OSPEL mają na celu ułatwienie pracy zarówno profesjonalistom jak i klientom indywidualnym. Miłego montażu!

 

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.