Filtruj
×
Kolor
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
  • Status
  • Producent
  • Kolor
Wyczyść Zastosuj

Czujniki ruchu Ospel Impresja – dla bezpieczeństwa i wygody

Elektroniczne czujniki ruchu pełnią funkcję zabezpieczenia przestrzeni prywatnej, gdyż wykorzystywane są w systemach alarmowych. Współpracują z oświetleniem LED lub z urządzeniami alarmującymi i sygnalizacyjnymi. Mogą być wykorzystywane również w roli automatycznych systemów sterowania światłem, które załącza się wskutek wykrycia ruchu. Czujniki ruchu świetnie sprawdzą się w przestrzeniach prywatnych, jak i usługowych oraz firmowych.

Rozbudowane funkcjonalności czujników ruchu

Sensory ruchu Ospel Impresja pracują w pięciu trybach, które ustawić można jednym przyciskiem, znajdującym się w obudowie czujnika. Wyłączony czujnik nie reaguje na ruch, a jego dioda sygnalizuje tryb pracy w kolorze zielonym. Tryb włączony oznaczany jest światełkiem czerwonym i generuje oświetlenie stałe – w tym przypadku czujnik odgrywa rolę jednobiegunowego włącznika światła. Tryb ruchu dziennego generuje załączenie oświetlenia na skutek wykrycia ruchu, niezależnie od natężenia światła w pomieszczeniu. Tryb ruchu nocnego załącza światło wskutek ruchu, jednak tylko wtedy, gdy natężenie światła spada poniżej określonego poziomu. Tryb RANDOM to forma zabezpieczenia prywatnych przestrzeni podczas nieobecności mieszkańców – jest to swoista symulacja ich obecności. Losowo załączane oświetlenie w różnych odstępach czasu sprawia, że obserwator ma wrażenie, że w domu czy mieszkaniu ktoś przebywa. Zapobiega to próbom włamań i kradzieży, funkcja ta sprawdza się podczas dłuższych wyjazdów. Wszystkie dostępne w ofercie czujniki wyposażone są w wymienione funkcje..

Nowoczesna estetyka do każdej przestrzeni

Czujniki ruchu z serii Impresja cechują się neutralną estetyką. Można wybrać klasyczną biel lub odcień écru, a dla osób, które preferują eleganckie i ekskluzywne aranżacje, producent stworzył czujniki w kolorze złotym, tytanowym oraz antracytowym. Bez trudu można zatem wybrać produkt idealnie komponujący się z pozostałymi elementami designu. Czujniki montowane są w ramkach, możliwy jest również montaż w systemie wielokrotnym.