Filtruj
×
Kolor
Wyczyść filtr
Filtry
Filtry
  • Status
  • Producent
  • Kolor
Wyczyść Zastosuj

Łączniki z podświetleniem Ospel As – bogaty wybór i zróżnicowane parametry

Jednymi z newralgicznych elementów wykończeniowych instalacji elektrycznej są włączniki światła. Chcąc zadbać o funkcjonalność przestrzeni i wygodę korzystania z wnętrz, należy dokładnie przemyśleć kwestie rozmieszczenia włączników oraz wybrać odpowiednie modele dla konkretnych potrzeb. Ciekawą propozycją są łączniki z podświetleniem z serii Ospel As – ich unikatową cechą oraz niewątpliwym walorem jest widoczność w ciemnościach. Gdy światło jest zgaszone, a więc łącznik pozostawiony jest na pozycji „off”, zostaje uruchomione podświetlenie. Jest to niewielka dioda, która ułatwia zlokalizowanie włącznika w ciemnościach.

Wybierz model, zoptymalizowany do potrzeb

Poszukując włączników z podświetleniem, możesz wybierać spośród wielu modeli. Jednym z kryteriów doboru jest ilość klawiszy na łączniku. W naszej ofercie znajdziesz pojedyncze (jednobiegunowe) łączniki z podświetleniem , a także łączniki podwójne (dwugrupowe, świecznikowe), a nawet potrójne. Im większa ilość przycisków, tym więcej obwodów można podpiąć i obsługiwać za pomocą jednego łącznika. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku oświetlenia żyrandolami – dzięki jednemu włącznikowi można regulować intensywność światła, kreując we wnętrzu pożądaną atmosferę i warunki do pracy. Znajdziesz tu również łączniki schodowe, które świetnie sprawdzają się na wewnętrznych klatkach schodowych oraz korytarzach, gdzie istnieje konieczność sterowania oświetleniem z dwóch różnych miejsc. Jeśli dwa punkty sterowania okażą się niewystarczające, wtedy warto sięgnąć po łącznik krzyżowy, który umieszczany jest najczęściej pomiędzy dwoma łącznikami schodowymi – dzięki temu można swobodnie zaświecać i gasić oświetlenie na schodach, dowolnym piętrze, a także półpiętrze. To dobre rozwiązanie do wysokich budynków, gdzie klatka schodowa jest wielopoziomowa.

Wielofunkcyjne łączniki z podświetleniem

Sterowanie światłem to nie jedyne funkcje, jakie mogą spełniać łączniki. Posiadamy w asortymencie również łączniki zwierne do dzwonków, a także łączniki żaluzjowe i łączniki dwubiegunowe z jednym klawiszem do obsługi silników elektrycznych. Sprawdź dostępne modele i wybierz najlepszy dla siebie!