32 420 73 04

sklep@e-ospele.pl

0 Koszyk

Sterowanie bezprzewodowe w serii Sonata

AKTUALNOŚCI
2019-07-19

Sterowanie bezprzewodowe w serii Sonata

Bezpieczny i komfortowy dom, w którym żyje się wygodnie i oszczędnie jest marzeniem nas wszystkich. Inteligentne budynki ułatwiają i często zupełnie wyręczają domowników od sterowania różnymi urządzeniami i funkcjami. Jeżeli na etapie projektowania domu nie została podjęta decyzja o instalacji „systemu inteligentnego” to nic straconego. Dzięki bezprzewodowym nadajnikom z serii Sonata możemy w łatwy i nieinwazyjny sposób wprowadzić inteligentny system.

Ospel Sonata sterowanie bezprzewodowe

Wygodniejszy dom już teraz!

Instalacja systemu sterowania jest bardzo prosta i całkowicie bezinwazyjna, nie ma konieczności kucia ścian czy układania dodatkowych kabli. Zestawy składają się z:

  • nadajnika (przyklejanego do ściany)
  • odbiornika (montowanego w puszce podtynkowej)

System przeznaczony jest do współpracy z systemami Exta Free oraz F&Wave. Nadajnik przykleja się do ściany, a wbudowana bateria zapewnia żywotność na 3 lata.

Prosta modernizacja instalacji pozwoli na rozbudowanie funkcji sterowania:

  • Oświetleniem
  • Roletami
  • Bramami
Zestaw Ospel ZŁN-1RZF/m/00

Sterowanie oświetleniem

Podstawową i najczęściej wybieraną funkcją systemu bezprzewodowego jest zwiększenie ilości punktów sterowania oświetleniem. Zainstalowanie dodatkowych łączników przy łóżku w sypialni lub na dogodnej wysokości w pokoju dziecka, poprawi funkcjonalność i ułatwi nam życie. Wykorzystując w pełni możliwości systemu, możemy zaprogramować go tak, aby pracował w trybie łącznika czasowego. Dzięki temu w holach, korytarzach czy na schodach będzie bezpieczniej i wygodniej. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się również do oświetlenia zewnętrznego.

Sterowanie roletami

Łącznik roletowy przy drzwiach – a może przy oknie?

Czasami dopiero w trakcie użytkowania pomieszczeń jesteśmy w stanie ustalić, gdzie jest optymalne miejsce dla punktu sterowania. Chcemy z łatwością dostosować ilość wpadających promieni słonecznych w ciągu dnia, a wychodząc z domu szybko zabezpieczyć wszystkie okna opuszczając rolety jednym przyciskiem. Dzięki wykorzystaniu technologii komunikacji radiowej do sterowania roletami, nadajniki możemy przenosić w dowolnym czasie eksploatacji budynku. Jego moduł wykonawczy przeznaczony jest do sterowania zarówno roletami jak i innymi urządzeniami napędzanymi silnikiem elektrycznym.

Sterowanie bramami

Moduły wykonawcze idealnie nadają się do urządzeń pracy takich jak bramy wjazdowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otworzyć bramę z dowolnego pomieszczenia mającego okno z widokiem na wjazd do posesji.

Nieograniczone możliwości

System jest modułowy i może być uzupełniany o kolejne funkcje. Sterowanie nawadnianiem, wentylacją, czy cyrkulacją ciepłej wody użytkowej to tylko kilka przykładów z olbrzymiej gamy zastosowań, których ilość ogranicza jedynie pomysłowość użytkownika.

Sprawdź pełną ofertę produktów

Please wait...